HALI SAHA BAKIM ve ONARIMI

Halı Saha Bakım, Onarım ve Tadilatı

Değerli Halı Saha işletmecileri,
Çoğumuzunda bildiğiniz üzere halı sahalarda hareketin en çok olduğu noktalar ceza sahası içi ve karşılıklı ceza sahalarının saraladırıdır.
Bu alanlarda tempo fazla olduğundan halılar kenar kısımlarına göre daha önce eskiyebilmektedir.
Bu yüzden bazı müştelerimiz kısmi tamiratlarla düzeltebilecek durumların farkında olmadan halı sahalarını komple değiştirmeyi düşünmektedirler.
Bu yüzden "Safir Çim Halı" olarak yılların bize verdiği tecrübe ile size bir kaç öneride bulunmak istiyoruz;
1- Sahada futbol oynandıkça sahadaki kauçuklar(granül) sahanın kenarlarına doğru yönlenmektedir. Bu kauçukları (granül) ayda bir sahanın kenarından süpürüp, futbolun daha çok oynandığı kale önleri ve orta alana tekrar serpip fırçalamanızı öneririz.
2- Havanın 30 dereceyi geçtiği günlerde saat 14:00'dan sonra sahayı yağmurlama şeklinde sulayıp halının sıcaklığını almanız halı sahada olulabilecek yıpranmaları azaltacaktır.
3- Sahanızı 6 ayda 1 kere düzenli olarak iyi bi şekilde fırçalamanız halının ipliklerinin dikleşmesine ve ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır.
Bütün tedbirleri almanıza rağmen yine de halı sahanızın ceza sahası önleri, karşılıklı ceza sahası arası ve çizgileri kenarlara göre daha önce eskiyebilir. Böyle durumlarda firma olarak öncelikle halı sahasını bize yaptırmış olan müşterilerimiz ve daha sonrasında diğer firmalardan halısını temin etmiş olan müştelerimiz hizmet vermeye çalışıyoruz.
Halı Saha tamiratı ile hem Halı Sahanızın ömrünü 2-3 yıl uzatmış oluyor hemde 2-3 yıl boyunca halınızı değiştirmeden para kazanmanızı sağlıyoruz.
1- Ceza sahası içi tamiratı
2- Çizgi değişimi
3- Ceza sahalarının karşılıklı olarak tamamen değiştirilmesi şeklindedir.
Tamiratların yapılış şekli,

- Öncelikle halının yıpranmış olan ve yıpranmaya yüz tutumuş kısımları ustalarımızca tespit edilerek belirlenen ölçülerde halınızın yüksekliğine uyacak yeni halı siparişi verilerek sahaya getirilir,
- Daha sonra Halı Saha maçlarını aksatmayacak bir program belirlenerek halı sahanın tamiratı maksimum 2 gün içerisinde sonlandırılır. Konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak için info@safirhali.com ve 0216 352 41 42 no.lu telefonumudan bize ulaşabilirsiniz.

Yakup Dirlik - Pazarlama Müdürü